1 Września 2014
imieniny: Bronisława, Bronisz, Idzi - Witamy po wakacjach !!!

Aktualności
O gminie
Wójt Gminy Zgorzelec
Rada Gminy Zgorzelec
Urząd Gminy Zgorzelec
Gospodarka odpadami
Pomoc społeczna
Oświata
Oferta Inwestycyjna
Organizacje pozarządowe
Informacja turystyczna
Polityka jakości
Konta bankowe
Galeria Zasłużonych
NIVEA
KARTA DUŻEJ RODZINY

Które inwestycje gminy uważasz za najbardziej potrzebne społeczności lokalnej?
Inwestycje w edukację
Inwestycje w infrastrukturę techniczną
Inwestycje w ochronę środowiska
Rozwój samorządności lokalnej
Rozwój kultury
Rozwój sportu i turystyki
Dbałość o zdrowie mieszkańców
Zobacz wyniki | Głosuj

Gronów i Sławnikowice mają wodę

W Gronowie, 10 grudnia odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. ”Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Gronów i Sławnikowice”. Tym samym zakończył się ostatni etap budowy wodociągów w Gminie Zgorzelec. Inwestycję rozpoczęto w kwietniu 2009 r. z planowanym zakończeniem w czerwcu 2010r. W wyniku przetargu nieograniczonego spośród 17-tu uczestników wyłoniono Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych „MELIOBUD” z Nowogrodźca. Kwota robót budowlanych całej inwestycji wyniosła  2.288..024,72 zł. W zakres tych robót weszło wykonanie 8.563 mb sieci wodociągowej na terenie wsi Gronów z budową zbiornika wody czystej o pojemności 100 m3 i kontenerowej przepompowni wody, oraz 6291 mb sieci wodociągowej wraz z podziemną przepompownią wody we wsi Sławnikowice. Ponadto wykonano 84 przyłącza w Gronowie i 106 w Sławnikowicach. W związku z szybkim i sprawnym postępem robót inwestycje zakończono z półrocznym wyprzedzeniem to jest 10.12.2009 r. W uroczystym zakończeniu i przecięciu wstęgi na obiekcie przepompowni wody w Gronowie udział wzięły wszystkie zainteresowane strony tj. Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik, Radna Gminy Zgorzelec Pani Janina Florianowicz, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa „MELIOBUD” inż.. Andrzej Dereziński, Inspektor Nadzoru firmy „PROJFT” Zielona Góra inż. Grzegorz Rudomino, przyszłego użytkownika PWiK „NYSA” Sp. z o.o. w Zgorzelcu, którą reprezentował Kierownik Działu Technicznego inż. Piotr Konwiński, Sołtys wsi Gronów Waldemar Kaczan oraz sołtys wsi Sławnikowice Ireneusz Borowy. Radę Sołecką reprezentował Janusz Wałoszek. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz osoby biorące udział bezpośrednio przy realizacji inwestycji.

drukuj wyślij ten link

Aktualności
Zawiadomienie z dnia 21.08.2014r. o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży
Informacja dotyczący pracy Urzędu w dniu 25.08.2014r.
Z ogromnym smutkiem żegnamy Mirosława Kłysa
Młodzież po raz siódmy na Stalagu
Dni adaptacyjne w przedszkolu i żłobku
Zaproszenie na Pierszy Dzień Górnych Łużyc