14 Lutego 2016

KARTA DUŻEJ RODZINY
Bezpieczeństwo mieszkańców

Sonda

Jaki system zbiórki odpadów z domków jednorodzinnych powinien funkcjonować w Gminie Zgorzelec?
Na dotychczasowych zasadach (odbiór odpadów zmieszanych raz na tydzień z pojemnika przed domem; odbiór plastiku, szkła, papieru, bio z ogólnodostępnych pojemników na surowce wtórne).
Indywidualny + mieszany /możliwy wzrost opłaty/ (odbiór odpadów przed domem: -zmieszanych raz na dwa tygodnie; - bio raz na dwa tygodnie; - plastiku, szkła, papieru raz w miesiącu z worków.
Indywidualny z dużą częstotliwością /wzrost wysokości opłaty/ Odbiór odpadów przed domem: - zmieszanych raz na tydzień; - bio raz na tydzień; - plastiku, szkla, papieru raz na dwa tygodnie z worków.
Zobacz wyniki | Głosuj

Gronów i Sławnikowice mają wodę

W Gronowie, 10 grudnia odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. ”Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Gronów i Sławnikowice”. Tym samym zakończył się ostatni etap budowy wodociągów w Gminie Zgorzelec. Inwestycję rozpoczęto w kwietniu 2009 r. z planowanym zakończeniem w czerwcu 2010r. W wyniku przetargu nieograniczonego spośród 17-tu uczestników wyłoniono Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych „MELIOBUD” z Nowogrodźca. Kwota robót budowlanych całej inwestycji wyniosła  2.288..024,72 zł. W zakres tych robót weszło wykonanie 8.563 mb sieci wodociągowej na terenie wsi Gronów z budową zbiornika wody czystej o pojemności 100 m3 i kontenerowej przepompowni wody, oraz 6291 mb sieci wodociągowej wraz z podziemną przepompownią wody we wsi Sławnikowice. Ponadto wykonano 84 przyłącza w Gronowie i 106 w Sławnikowicach. W związku z szybkim i sprawnym postępem robót inwestycje zakończono z półrocznym wyprzedzeniem to jest 10.12.2009 r. W uroczystym zakończeniu i przecięciu wstęgi na obiekcie przepompowni wody w Gronowie udział wzięły wszystkie zainteresowane strony tj. Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik, Radna Gminy Zgorzelec Pani Janina Florianowicz, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa „MELIOBUD” inż.. Andrzej Dereziński, Inspektor Nadzoru firmy „PROJFT” Zielona Góra inż. Grzegorz Rudomino, przyszłego użytkownika PWiK „NYSA” Sp. z o.o. w Zgorzelcu, którą reprezentował Kierownik Działu Technicznego inż. Piotr Konwiński, Sołtys wsi Gronów Waldemar Kaczan oraz sołtys wsi Sławnikowice Ireneusz Borowy. Radę Sołecką reprezentował Janusz Wałoszek. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz osoby biorące udział bezpośrednio przy realizacji inwestycji.

drukuj wyślij ten link

Urodziny Chopina
Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.
Tłusty Czwartek w świetlicy w Żarskiej Wsi.
Bajkowe ostatki dla najmłodszych w Trójcy
Bal karnawałowy w rytmie dżungli
Zwrot podatku akcyzowego.
Planowane wyłączenia prądu na terenie gminy Zgorzelec
Karnawał na "ŁOŚ-iu"
Święto Szkoły w Jerzmankach.
Bal Karnawałowy w Trójcy.
czytaj wszystkie »

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob