10 Lutego 2016

KARTA DUŻEJ RODZINY
Bezpieczeństwo mieszkańców

Sonda

Jaki system zbiórki odpadów z domków jednorodzinnych powinien funkcjonować w Gminie Zgorzelec?
Na dotychczasowych zasadach (odbiór odpadów zmieszanych raz na tydzień z pojemnika przed domem; odbiór plastiku, szkła, papieru, bio z ogólnodostępnych pojemników na surowce wtórne).
Indywidualny + mieszany /możliwy wzrost opłaty/ (odbiór odpadów przed domem: -zmieszanych raz na dwa tygodnie; - bio raz na dwa tygodnie; - plastiku, szkła, papieru raz w miesiącu z worków.
Indywidualny z dużą częstotliwością /wzrost wysokości opłaty/ Odbiór odpadów przed domem: - zmieszanych raz na tydzień; - bio raz na tydzień; - plastiku, szkla, papieru raz na dwa tygodnie z worków.
Zobacz wyniki | Głosuj

Sławnikowice

W centrum wsi Sławnikowice stoi klasycystyczny pałac z przełomu XVIII i XIX w. Jednakże w ciągu mijających stuleci dwór nawiedzały liczne pożary, mimo to pałac ciągle odbudowywano. Pierwszy pożar miał miejsce w czasie trwania wojny trzydziestoletniej, drugi, kiedy spłonęła pobliska gorzelnia i browar. Losy tego zabytku uzależnione były od siły wyższej, ale mimo wszystkim tym przeciwnościom pałac stoi do dziś.
W sąsiedztwie dworu stoi kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powstał on po gruntownej przebudowie starszego kościoła w 1838 r. Obok kościoła stoi wykonany ze zlepieńca, przykuwający uwagę, krzyż pokutny.

drukuj wyślij ten link

Zwrot podatku akcyzowego.
Planowane wyłączenia prądu na terenie gminy Zgorzelec
Karnawał na "ŁOŚ-iu"
Święto Szkoły w Jerzmankach.
Bal Karnawałowy w Trójcy.
Komunikat Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - zmiana godzin urzędowania.
Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.
Jubileuszowy Koncert Karnawałowy
Dzień Babci i Dziadka w Jędrzychowicach.
Jędrzychowice na lodowisku "ŁOŚ"
czytaj wszystkie »

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob