4 Sierpnia 2015

NIVEA
KARTA DUŻEJ RODZINY

Sonda

Jaki system zbiórki odpadów z domków jednorodzinnych powinien funkcjonować w Gminie Zgorzelec?
Na dotychczasowych zasadach (odbiór odpadów zmieszanych raz na tydzień z pojemnika przed domem; odbiór plastiku, szkła, papieru, bio z ogólnodostępnych pojemników na surowce wtórne).
Indywidualny + mieszany /może nastąpić wzrost wysokości opłaty/ (odbiór odpadów zmieszanych raz na dwa tygodnie z pojemnika przed domem; odbiór bio raz na dwa tygodnie z pojemnika przed domem; odbiór plastiku, szkła, papieru raz w miesiącu z worków.
Indywidualny z dużą częstotliwością /wzrost wysokości opłaty/ (odbiór odpadów zmieszanych raz na tydzień z pojemnika przed domem; odbiór bio raz na tydzień z pojemnika przed domem; odbiór plastiku, szkła, papieru raz na dwa tygodnie z worków.
Zobacz wyniki | Głosuj

Sławnikowice

W centrum wsi Sławnikowice stoi klasycystyczny pałac z przełomu XVIII i XIX w. Jednakże w ciągu mijających stuleci dwór nawiedzały liczne pożary, mimo to pałac ciągle odbudowywano. Pierwszy pożar miał miejsce w czasie trwania wojny trzydziestoletniej, drugi, kiedy spłonęła pobliska gorzelnia i browar. Losy tego zabytku uzależnione były od siły wyższej, ale mimo wszystkim tym przeciwnościom pałac stoi do dziś.
W sąsiedztwie dworu stoi kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powstał on po gruntownej przebudowie starszego kościoła w 1838 r. Obok kościoła stoi wykonany ze zlepieńca, przykuwający uwagę, krzyż pokutny.

drukuj wyślij ten link

Aktualności
Prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Izerskie
Nowa świetlica wiejska w Ręczynie
DZIEŃ KRESOWY w TRÓJCY
Ogłoszenie Sądu Rejonowego w Zgorzelcu
Dopalacze Gdzie szukać pomocy?
Święto kwiatów z wiatrakami
Zwrot podatku akcyzowego
Gmina Zgorzelec na 6 miejscu w „Rankingu Samorządów 2015” według Rzeczpospolitej
Kanalizacja w Tylicach